SPÆNDENDE OG ANDERLEDES TRÆNING FOR ALLE
Fitness, styrke & brugbart selvforsvar i hvidovre
- Næsten 20 års erfaring
- Professionel og personlig service
- Træning tilpasset dig og dine behov
- Plads til alle aldre og størrelser

seje mænd og kvinder har allerede trænet med os.






Dine forløb
Hos 360GYM kan du vælge mellem forskellige typer af forløb, der alle er designet til at hjælpe dig med at når dine mål. Om det er opstramning, styrke, vægttab eller selvforsvar, du søger, så skal det være sjovt og tilpasset dig og dine evner.

Fitness
Bootcamps
Fra Sofa Til Super er intensive træningsforløb, der typisk strækker sig over 8 uger, hvor du flere gange om ugen træner sammen med andre. Ikke to træninger er ens. Fokus: At komme i bedre form, stramme op, blive stærkere og smide nogle kilo ved at spise godt og motionere. Det er old-school! Det er hårdt! Det er sjovt! Det giver resultater, der giver lyst til mere!

Personlige
vægttabsforløb
Personlige forløb er der, hvor du får individuel hjælp og støtte til at tabe dig på en sund, effektiv og holdbar måde. Det handler ikke kun om kalorier – men om hele dig: Din krop, din hverdag, dine vaner og din motivation. Sammen skaber vi en ny og sund version af dig – en version du kan være stolt af, og som du gerne vil passe godt på i fremtiden.

Krav Maga
Bootcamps
12-16 uger med intensiv og dedikeret træning i verdens bedste selvforsvar; Krav Maga,. Her kombineres slag, spark og kast med realistiske og effektve teknikker mod trusler og angreb. Du lærer på kort tid, hvordan du kan forsvare dig selv og andre. Der er en grund til, at både Politiet og Forsvaret har valgt Krav Maga som deres foretrukne træning.
Dine HOLD
Som medlem i 360GYM har du rig mulighed for at træne alle de fede ting, vi har at byde på. Du kan komme i form med fitness kickboxing, blive stærk og tonet med kettlebells samt lære, hvordan du tager vare på dig selv i farlige situationer på vores Krav Maga hold.

Krav Maga
BRUGBART selvforsvar
Intensive træningsforløb, typisk over 4-8 uger, hvor du flere gange om ugen træner sammen med andre. Fokus: At komme i bedre form, stramme op, blive stærkere og smide nogle kilo.

Fitness kickboxing
Sjov og intens træning
En super effektiv træningsform, der kombinerer slag, spark og bevægelse fra kampsport med højintensiv fitness – uden at du behøver kæmpe mod nogen. Det er altså ikke en kampsport, men en træningsform inspireret af kickboxing.

Kettlebells
intens cardio & styrke
Her lærer du at bruge kettlebells (de der kanonkuglelignende vægte med håndtag) korrekt til at træne hele kroppen – både styrke, kondition og stabilitet – det hele i én og samme træning. Du laver funktionelle øvelser, hvor du bevæger dig naturligt og træner flere muskelgrupper på én gang. What’s not to like?
Det siger andre
Læs her hvad vores glade medlemmer og klienter siger om os
Det bedste ved Krav Maga træningen i 360GYM er, at det er fysisk hårdt, lærerigt og sjovt på samme tid. Man får en super godt sammenhold med de øvrige på holdet samtidig med, at man bliver rustet til at klare eventuelle udfordringer på gaden. Jeg fortæller ofte mine venner og veninder om træningen. Jeg fortæller, at det er super effektivt, vigtigt at lære og en rigtig god måde at forsvare sig selv på. Det handler ikke om at tæve andre, men om at komme sikkert hjem selv. Det er selvforsvar – ikke decideret kamptræning.
★★★★★
★★★★★

Jeg har trænet hos 360GYM en del år. Jeg har først og fremmest trænet for at lære selvforsvar, men jeg får samtidig en god og varieret workout med både styrke- og konditionstræning. Selvforsvsarsdelen har jeg stor tillid til. 360GYM's instruktører er altid opdaterede og seriøse med formidlingen. Ingen falsk tryghed. Ingen hokus-pokus. Vil anbefale 360GYM til alle, der ønsker at kunne forsvare sig selv, uanset baggrund og fysik.
★★★★★
★★★★★

I starten var jeg i tvivl om det var noget for mig, men jeg kan mærke, at træningen er for mig mht. det fysiske i træningen. Og også på det psykiske plan. Jeg synes det er godt, og ikke mindst vigtigt for mig, da der er flere og flere tilfælde af, hvor mennesker udsættes for umotiveret vold, og det giver mig lysten til at fortsætte med at gå til Krav Maga hos 360GYM
★★★★★
★★★★★

I starten var jeg i tvivl om det var noget for mig, men jeg kan mærke, at træningen er for mig mht. det fysiske i træningen. Og også på det psykiske plan. Jeg synes det er godt, og ikke mindst vigtigt for mig, da der er flere og flere tilfælde af, hvor mennesker udsættes for umotiveret vold, og det giver mig lysten til at fortsætte med at gå til Krav Maga hos 360GYM
★★★★★
★★★★★

Mit navn er Jes, og jeg er her for at hjælpe dig med at blive stærkere, sundere – og en smule farligere (på den gode måde).
Om du drømmer om at kunne forsvare dig selv, tabe dig 10 kilo eller bare finde en træningsform, du faktisk gider at møde op til – så er du landet det rigtige sted.
Jeg er instruktør i Krav Maga under Krav Maga Global, som jeg har trænet i snart 25 år, kettlebell instruktør gennem StrongFirst og funktionel fitness coach gennem Crossfit.
Min passion er undervisning og at hjælpe dig med at finde styrken i dig selv – uden at det behøver være hverken kedeligt, ekstremt eller fyldt med ego’er, spejlbilleder og proteinshakes.
Når du træner med mig vil du opleve, at det er læring gennem leg. Det må ikke være kedeligt, men samtidig må vi heller ikke gå på kompromis med teknikken. For hverken du eller jeg gider, at du skal blive skadet.
